top of page

Şirket Hakkında

Fernas Şirketler Grubu iştiraki olan Ferçim, Niğde ve Kayseri’de yer alan 2 entegre çimento fabrikası, Ankara ve Batman’da yer alan 2 çimento öğütme tesisi ve Aksaray, Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Kahramanmaraş’ta yer alan hazır beton tesisleri, uzman ekibi ve geniş ürün yelpazesi ile üretim faaliyetlerini yürütmektedir.

Endüstriyel gelişim süreçlerinde öncelikli olarak değer yaratmaya odaklanan Ferçim; başta klinker, çimento ve hazır beton olmak üzere temel yapı malzemeleri üretmektir. Ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun olarak üretilen Ferçim ürünleri ülkemizde konut, okul, işyeri, inşaat ve yol yapımı gibi birçok alanda güvenle kullanılmaktadır.

Müşteri ihtiyaçlarına özenle yaklaşan Ferçim; yenilikçi, güvenilir ve güncel teknolojik alt yapısı sayesinde yurt içi ve yurt dışı piyasalarında itibarını sürdürerek sektörde güven inşa etmeye devam etmektedir.

Misyon & Vizyon

Misyon

Faaliyet gösterilen alanlarda ön yargıdan uzak, ahlak ve disiplinine bağlı kalarak çağdaş yönetim tekniklerini ve teknolojiyi kullanarak ulusal ve uluslararası alanlarda karlı ve verimli şirketler yaratmak.

Vizyon

Üretilen ürünler, hizmetler ve yatırımlar ile insanların refah seviyesinin yükselmesine katkıda bulunmak.

Sosyal Sorumluluk

Ferçim, toplum için değer yaratan ve kalıcı sosyal sorumluluk çalışmalarını her zaman desteklemektedir. Ferçim, sadece yaptığı işlerle değil, aynı zamanda toplumla olan ilişkisinde de önemli bir rol olmak istemektedir. Bu nedenle, çevreyi korumaya, doğal kaynakları verimli ve sürdürülebilir bir şekilde kullanmaya, toplumun ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hareket etmeye özen göstermektedir.

Ferçim, sosyal sorumluluk kapsamında, çevresel sürdürülebilirliğe odaklanarak, çimento üretimindeki atık ve emisyonları minimuma indirmeye çalışmaktadır. Ayrıca, insanların sağlık, eğitim ve yaşam kalitesine katkıda bulunmak için sosyal sorumluluk projelerine yatırım yapmaktadır. Ferçim için sosyal sorumluluk, sadece bir taahhüt değil, aynı zamanda bir davranış şeklidir. Gelişen dünyada, sürdürülebilirlik ve topluma duyarlılık her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Bu farkındalıkla, sorumlulukları yerine getirerek topluma katkı sağlamak en önemli şirket hedefidir.

Ferçim Kurumsal

Kurumsal

Ferçim, sürdürülebilirlik yaklaşımıyla faaliyetlerini yürüten bir yapı malzemeleri üreticisi ve çözüm ortağıdır. İş modelinin temelinde, paydaşlarına değer yaratma prensibi yer almaktadır.

Şirket Bilgileri

Tesis Adı

Şirket Türü: Anonim Şirketi
Mersis Numarası: 0385182024000001
Ticaret Sicil Memurluğu: Batman Ticaret ve Sanayi Odası
Ticaret Sicil Numarası: 3319
Ticaret Ünvanı: Ferpa Çimento Anonim Şirketi
Adres: Ziya Gökalp Mah. Atatürk Bulvarı Nasıroğlu İş Merkezi Blok No:49 İç Kapı No:103  Merkez, Batman
İletişim Bilgileri: 0(312) 426 6262  -  0(312) 454 1600
Taahhüt Eden Sermaye Miktarı: 250.000.000,00 TL
Ödenen Sermaye Miktarı: 250.000.000,00 TL
Tescil Tarihi: 03.03.1997
Vergi Dairesi: Batman
Vergi Numarası: 3851820240
Sektör: Çimento İmalatı

Yönetim Kurulu

Görev Süresi: 1 Yıl

Bitiş Tarihi: 02.08.2024

Yönetim Kurulu Başkanı: Muzaffer Nasıroğlu

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Ömer Faruk Nasıroğlu

Kalite Politikası

Ferçim; çimento ve hazır beton şirketi olarak üretim süreçlerinde kaliteli sürdürülebilir üretime önem verir. Müşterilerine kaliteli ve performansı yüksek ürünleri sunmak ve sektörde öncü olmak için üretim süreçlerindeki verimliliği artırmaya yönelik ciddi yatırımlar yapmaktadır.

 

​Kalite yönetim sistemi, üretim süreçlerini sürekli izlemeye ve iyileştirmeye olanak tanımaktadır. Ferçim; bu sistemin bir parçası olarak, ISO 9001 kalite yönetim standardına uygunluğunu sürdürmektedir. Üretim hatlarında kullanılan hammaddeler, ara ve son ürünler, üretimden önce ve sonra sürekli olarak analiz edilerek kaliteli ürünlerin piyasaya sunulmasını amaçlamaktadır.

bottom of page