top of page
Ferçim Faaliyet Alanları

Faaliyet Alanları

İnşaat sektörünün temel ihtiyaçları olan çimento ve hazır beton üretim faaliyetleri ile müşterilerine sürdürülebilir, çevre dostu ve dayanıklı ürünler sunmaktadır.

Üretim Tesisleri

Niğde Entegre Çimento Fabrikası

Niğde Entegre Çimento Fabrikası 1957 yılında kurulmuştur. Tesisin toplam alanı 1.387.000 m²'dir. Tesisin çimento üretim kapasitesi 817.000 ton/yıl‘dır.

Ürünler

Klinker

Niğde ve Kayseri’de bulunan 2 entegre çimento fabrikamız ile TS EN 197-1 standardı gerekliliklerine göre yüksek kalitede Portland Çimentosu klinkeri ve Sülfata Dayanıklı Portland Çimentosu klinkeri üreten Ferçim'in üretim kapasitesi yaklaşık olarak 1,8 milyon ton/yıldır.

Çimento

Niğde, Kayseri, Ankara ve Batman’daki üretim tesislerimiz ile müşterilerimize farklı tiplerde ve yükleme seçenekleriyle sürdürülebilir, çevre dostu ve kaliteli çimento üreten Ferçim’in üretim kapasitesi yaklaşık olarak 2,5 milyon ton/yıldır.

Beton

Aksaray, Kayseri, Nevşehir, Niğde ve Kahramanmaraş’taki hazır beton santrallerimiz ile farklı ürün reçelerimiz ile müşterilerimize dayanıklı ürünler sunan Ferçim'in hazır beton üretim kapasitesi 940.000 m³'tür.

bottom of page