top of page
Batman Çimento Öğütme Tesisi

Üretim Tesisleri

Klinker, çimento ve hazır beton üretimi yapan Ferçim, 2 entegre çimento fabrikası, 2 çimento öğütme tesisi ve 6 hazır beton tesisi ile üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Batman Çimento Öğütme Tesisi

Batman Çimento Öğütme Tesisi 2001 yılında kurulmuştur. Tesisin toplam alanı 56.000 m²'dir. Tesisin çimento üretim kapasitesi 300.000 ton/yıl‘dır.

Ürün Çeşitleri

Batman Çimento Öğütme Tesisi, inşaat endüstrisinin ihtiyaçlarına uygun 2 tip çimento üretimi gerçekleştirmektedir.

CEM II A-M (P-L) 42,5 R - Portland Kompoze Çimento

CEM II A-M (P-L) 42.5 R Portland Kompoze çimentosu; Portland çimento klinkerinin, priz düzenleyici alçıtaşı ve TS EN 197-1 standardında tanımlandığı oranda puzonlan ve kalkerin birlikte öğütülmesiyle elde edilir. Yüksek erken ve nihai dayanıma sahip CEM II A-M (P-L) 42,5 R tip çimento klasik Portland çimentosuna kıyasla daha düşük hidratasyon ısısına sahip olup, beton içerisinde hidratasyon kaynaklı oluşabilecek mikro çatlakların önlenmesini, betonun kimyasal dayanıklılığı artırmayı ve mineral katkısı ile betonun işlenebilirliğini arttırmayı sağlayan bir çimentodur.

Performans Değişmezlik Belgesi (PDF)

CEM IV/B (P) 32,5 R - Puzolanik Çimento

Puzolanik Çimento; Portland çimento klinkerinin, priz düzenleyici alçıtaşı ve TS EN 197-1 standardında tanımlandığı oranda puzonlanın birlikte öğütülmesiyle elde edilir. Bu çimento, çevre koşullarına maruz kalması muhtemel olan yapılarda kullanım için uygundur. CEM IV/B (P) 32,5R tip çimento düşük hidratasyon ısısına sahip olup, beton içerisinde hidratasyon kaynaklı oluşabilecek mikro çatlakların önlenmesini sağlar.

Performans Değişmezlik Belgesi (PDF)

Üretilen çimento çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen tıklayın.

Akreditasyon ve Belgeler

Ferçim, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak akredite edilmiş laboratuvarlarda test yaptırarak, kalite yönetim sistemleri için belgelendirme süreçlerini gerçekleştirerek ve çevre yönetim standartlarına uygun hareket ederek sektörün kalitesinin artmasına ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasına önemli katkılarda bulunmaktadır.

Kalite Yönetim Sistemi  [TS EN ISO 9001 2015]

Çevre Yönetim Sistemi  [TS EN ISO 14001 2015]

Enerji Yönetim Sistemi  [TS EN ISO 50001 2018]

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi  [TS EN ISO 27001 2022]

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi  [TS EN ISO 45001 2018]

bottom of page